Základní informace I Stavby I Aktuality I Odkazy I Kontakt

 

Tisková konference

Plzeň 23. ledna 2007

Primátor Plzně ing. Pavel Rödl (uprostřed), ředitel ÚKEP ing. Erich Beneš (vlevo) a ředitel provozu 1 divize Čechy HOCHTIEF CZ ing. Zdeněk Šmitmajer

Útvar koordinace evropských projektů města Plzně (ÚKEP) uspořádal ve spolupráci s agenturou P.G.Management, která projekt Doplnění vodohospodářské infrastruktury města Plzně propaguje a mediálně podporuje, tiskovou konferenci. Zúčastnil se ji nový primátor Plzně ing. Pavel Rödl.

Cílem tiskové konference bylo informovat celostátní i regionální média, a jejich prostřednictvím veřejnost, o aktuálním stavu projektu a dotacích z Evropské unie. Na otázky novinářů dále odpovídali ředitel ÚKEP ing. Erich Beneš a zástupci stavebního sdružení Čistá Plzeň: za HOCHTIEF CZ ředitel provozu 1 divize Čechy ing. Zdeněk Šmitmajer, za Metrostav ředitel oblastního zastoupení pro Plzeňský kraj ing. Václav Apolín, za Strabag ředitel oblasti sever ing. Pavel Klas, za TCHAS ředitel odštěpného závodu Ingstav Brno ing. Igor Fryč, za SSŽ ředitel oblasti Čechy-Západ Jaromír Pešek
„Město Plzeň zahájilo projekt doplnění vodohospodářské infrastruktury, který je největší investiční radniční akcí, financovanou z evropských fondů. Celkové náklady na stavbu jsou vyčísleny na 1,7 miliardy korun,“ zdůraznil primátor Pavel Rödl.
Novináře zajímal především postup prací na jednotlivých staveništích a také to, zda radnice plánuje kvůli stavebním pracím přerušení dodávek pitné vody. Zástupci města i stavebních firem se shodli, že by nemělo dojít k žádnému omezení, které by se dotklo obyvatel Plzně. Komplex vodohospodářských staveb má být dokončen v srpnu příštího roku. „Harmonogram prací plníme a tento rok ukáže, zda se konečný termín podaří ještě o něco zkrátit,“ řekl Zdeněk Šmitmajer ze sdružení Čistá Plzeň, které zastřešuje všechny stavební firmy podílející se na projektu. Dosud je hotovo zhruba 10 procent z celkového objemu plánovaných prací.
 

 
Zástupci města Plzně a zástupci stavebního sdružení Čistá Plzeň.   Novináři z významných celostátních a regionálních médií.

Podívejte se na film...


[ Zpět ]